HomeProductsBoat FittingsBronze Boat FittingsBronze Skinfittings WSBSF038
Previous product
1 1/4in BRONZE ELBOW (au)
Back to products
Next product
WS050BSF-0
Bronze Skin Fitting - 50mm $202.08 +GST
WSBSF038
38MM BRONZE SKIN FITTING
Compare
Add to wishlist
SKU: WSBSF038 Categories: Bronze Skinfittings, Skin Fittings
Share
Facebook Twitter Pinterest linkedin Telegram
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
Description
38mm (1 1/2″) Bronze Skin Fitting
Available in 75mm length, 100mm length or Backing nut only
Product Code: WSBSF038
Additional information
Weight 0.567 kg
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
AISI 316 Through Hull Outlets 1-1/2
Add to cart
Quick view
Compare
Add to wishlist
Close
Through Hull Outlets 316 SS – 1 1/2″
Skin Fittings, Bronze Skinfittings
AISI 316 Through Hull Outlets with hose connection 1-1/4
Add to cart
Quick view
Close
Through Hull Outlets long hose 316 SS – 1 1/4″
AISI 316 Through Hull Outlets with hose connection 1/2
Through Hull Outlets hose 316 SS – 1/2″
Through Hull Outlets long hose 316 SS – 1/2″
AISI 316 Through Hull Outlets with hose connection 1-1/2
Through Hull Outlets long hose 316 SS – 1 1/2″
AISI 316 Short Through Hull Outlets 1 x 60mm
Short Through Hull Outlets 316 SS – 1 x 60mm
AISI 316 Through Hull Outlets 1-1/4
Through Hull Outlets 316 SS – 1 1/4″
WS050BSF-0
Bronze Skin Fitting – 50mm